HATAY 2 NOLU ŞUBEMİZDE BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

            28 Aralık 2010 Salı günü Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube tarafından üyelerimize yönelik birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi. Geceye Genel Başkan İsmail KONCUK, Adana 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim SEZER, Adana 2 Nolu Şube Başkanı Kamil KÖSE, Adana 3 Nolu Şube Başkanı Rıfat ÇELİK, Mersin Şube Başkanı Tevabil AKINCI, Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Recep TUNCAY ile Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Hatay Şube Başkanları ve İskenderun ilçemizdeki üyelerimiz ve aileleri katıldı.

            Gecede konuşan Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akça , " Türk Eğitim Sen ilkeli duruşun adı, Türk Eğitim-Sen mücadelenin adı. Türk Eğitim-Sen birlik ve beraberliğin teminatı. Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şubemiz Erzin, Dörtyol, Belen ve İskenderun ilçelerimizin tamamında yetkili sendika olmuştur. 1900 üyesi ile bölgenin en güçlü sendikasıdır. Gücünü üyesinden alan sendikamız haksızlığın karşısında, haklının yanında durmuştur. Genel Başkanıma ve Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlar KPSS hırsızlığını ortaya çıkarttılar. Kimsenin üzerine gidemediği bu konunun hala takipçisiler. Tüm kurum ve kuruluşlar bu konuda sessiz kalırken Türk Eğitim Sen tepkisini bir sivil toplum kuruluşu olarak ortaya koymuştur. İşte en büyük haksızlığın yapıldığı bir konuda hakkın sesi oldukları için bir kez daha Genel Başkanıma ve Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.  

            Genel Başkan İsmail Koncuk konuşmasında, Türkiye'de iki dilli eğitimin dayatılabileceğini belirterek, ülke değerlerine sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Koncuk, Türkiye'nin önünde büyük bir çukur açıldığını, ülkenin eğitimi ve geleceği için kaygı içerisinde olduklarını ifade etti. Koncuk, "2011 seçimlerinden sonra Türkiye'ye iki dilli eğitim dayatılabilir ve resmiyet kazanabilir. Bu da bizi kaygılandırmaktadır. Bu kaygı çocuklarımıza huzurlu ve bağımsız bir ülke bırakmak için son derece önemlidir" dedi.  

            Koncuk, “Türkiye'nin birliğinden beraberliğinden parçalanmasından bahsedenlere paranoyak diyorlar, Türkiye'nin önünde dev bir çukur var. O çukurda yürüyorsunuz, Türkiye'nin önünde bölünme çukuru var, halkımızın hangi etnik kökenden gelirse gelsin, hepsinin geleceğini tehlikeye atacak bir çukur. Bu çukura doğru el birliği ile gidiyoruz. Birileri diyor ki; bu çukura düşmeyin, birileri ise, ey Ahmet, Mehmet bunlara inanmayın. Bunlar paranoyak, bu ülkenin dirliği huzuru ve çocuklarımızın geleceği için gerekirse, paranoyak da oluruz, delisi de oluruz." ifadesini kullandı.  

            Bu ülkenin temel değerlerinden beslenen bir sivil toplum örgütü olduklarını söyleyen Koncuk; "Bu ülkenin geleceği çok önemli, sağlam bir zeminde vatan coğrafyası oluşturmak lazım. Bunu da el birliği içerisinde oluşturmamız lazım" şeklinde konuştu.  

              Yapılan konuşmaların ardından Hatay 2 Nolu Şubeye kayıtlı emekli öğretmelere yaptıkları hizmetlerden ötürü Genel Başkan İsmail Koncuk tarafından teşekkür belgeleri dağıtıldı. Gecede bağlama eşliğinde Türk Halk Müziği programı yapıldı. Gecenin finalinde ise Semazen ve Kafkas Halk Oyunları geceye renk kattı.