GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, KIRŞEHİR VE NİĞDEDEYDİ

          Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş ile Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan  Niğde Şubesinin, Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan ile Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir Kırşehir Şubesinin genel kurul toplantılarına katıldı. Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk ve Niğde Şube Başkanı İhsan Uğraş güven tazeledi.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri güven tazeleyen şube başkanlarını tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi.  Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehir ve Niğde’de yaptıkları konuşmalarda, 31 Ekim’de tekrarlanan KPSS’ye 120 net yapan 350 kişiden 202’sinin katıldığını, 148 kişinin sınava girmediğini söyleyerek şunları kaydettiler: “Sendikamız, ÖSYM’den KPSS Eğitim Bilimleri Testinde 120 net yapan 350 kişiden kaçının sınava girmediği ve sınava giren kişilerin Eğitim Bilimleri Testinden kaç net yaptıkları bilgisini istemiştir. ÖSYM, sınava giren 202 kişiden sadece en yüksek doğru yapanın doğru sayısı açıklanmışken, geriye kalan 201 kişinin doğru sayılarını açıklamamıştır. ÖSYM bir kez daha şeffaf davranmamıştır. Bu durum, ÖSYM’ye olan güvenin daha da zedelenmesine neden olmaktadır. Oysa ÖSYM geçmiş hatalarından ders çıkarmalı ve şaibeye neden olabilecek yaklaşımlardan vazgeçmelidir. Kamuoyunda infial uyandıran KPSS skandalının ardından ÖSYM’nin kapalı kutu gibi hareket etmesi zihinleri bulandırmaktadır.”

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 18. Milli Eğitim Şûrasına da değinen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, şûrada sendikamızın ilkelerine zıt olan tekliflerin gündeme getirildiğini, bu tekliflerin bir kısmının Türk Eğitim-Sen’in gayretleriyle geri püskürtüldüğünü ifade ettiler.