GENEL BAŞKAN, YURT-KUR GENEL MÜDÜRÜ HASAN ALBAYRAK’I ZİYARET ETTİ

            Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Yurt-Kur Genel Müdürü Hasan Albayrak’ı ziyaret etti.

Görüşmede, Genel Başkan İsmail Koncuk, Yurt-Kur çalışanlarının sorunlarını dile getirdi, çözüm önerileri sundu. Ayrıca yeni açılan üniversitelerden dolayı yurtlara büyük ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Koncuk, devletin ülkemizin geleceği olan gençlerimize sahip çıkması ve gençlerimizin güvenilir ortamlarda barınması gerektiğini ifade ederek, Genel Müdür Hasan Albayrak’a başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

 

Yurt-Kur Genel Müdürü Hasan Albayrak da, hedeflerinin 2013 yılında 350 bin, 2023 yılında ise 600 bin öğrenciye yurt imkânı sağlamak olduğunu söyleyerek, bununla ilgili çalışmaların tamamlandığını bildirdi. TOKİ ile yapılan anlaşmada, 1 ve 3 kişinin kalacağı odaların bulunduğu yurtların yapılacağını söyleyen Albayrak, yurtlarda konfor ve teknolojinin sağlanacağını ifade etti. Albayrak ayrıca, öğrencilerin büyük kısmı kahvaltı yapmadığı için her öğrenciye 150 TL yemek yardımı yaptıklarını da belirtti.