ATAMA MAĞDURU ÖĞRETMENLER GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

         21 Temmuz 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapılan eylemden bir sonuç alamadıklarını belirten öğretmenler, tarihi ileriki günlerde netlik kazanacak çadır kurma eylemi için sendikamızdan destek istediler. 

         Sözleşmeli öğretmenlerle görüşen Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR: “Türk Eğitim-Sen olarak sözleşmeli öğretmenlerin ve aileleri parçalanan öğretmenlerin sorunlarının çözümü için her zaman yanlarında olduk. Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili olarak açmış olduğumuz dava ile,  4/C statüsünden 4/B statüsüne geçmelerini sağladık. 13 Martta yapmış olduğumuz büyük Ankara Yürüyüşü ve Mitinginde de eğitim ve bütün çalışanların sorunları ile birlikte,  sözleşmelilerin sorunlarını, duymayan kulaklara haykırmak için Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim çalışanı eylemini gerçekleştirdik. Biz iş güvencesi olmayan istihdam modelini ve eğitim çalışanları arasında iş barışını bozacak, ayrıca eğitim kalitesini düşürecek bir sistemi asla kabul etmiyoruz. Bu sebeple, diğer eğitim çalışanlarına da verdiğimiz destek gibi sözleşmeli öğretmenlere de her türlü desteği vereceğiz. Verilen ama tutulmayan KADRO sözünün yerine getirilmesini istiyoruz.

         Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU’nun eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında daha duyarlı olmaya ve verdiği sözleri tutmaya çağırıyoruz.

         Aile bütünlüğü bizim için hassas bir konu olduğundan arkadaşlarımızın yapacağı her türlü eyleme şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vereceğimizi bir kere daha ilan ediyoruz.” dedi.