ŞAFAK ÖĞRETMENE DEVLET SAHİP ÇIKMALI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, açlık grevi yapan kanser hastası olan Şafak Bay öğretmeni Abdi İpekçi Parkı’nda ziyaret etti.

Ataması yapılmayan öğretmenlerden biri olan Şafak Bay, tedavisinin devlet tarafından karşılanması için açlık grevi yapıyor. Ağrılarının fazla olması nedeniyle sadece sulu gıda ile beslenebilen Şafak öğretmenin Amerika Birleşik Devletlerinde tedavi görmesi gerekiyor. Ancak tedavi masrafları 750 bin TL’yi buluyor. Bugüne kadar bu paranın sadece 100 bin TL’si toplanabildi.


Hayata umutla tutunan Şafak öğretmen devletin ilgisizliğinden şikâyetçi. Şafak Bay’ı ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da, sosyal devletin görevinin vatandaşının sağlığını korumak olduğunu söyleyerek, Şafak Bay’ın tedavi edilmesi için devletin harekete geçmesini istedi. Koncuk, “Şafak öğretmene devlet el uzatmazsa, bu ülkeyi yönetenler toplum vicdanında affedilmeyecektir.” dedi. Türk Eğitim-Sen olarak, Şafak öğretmeni bu mücadelesinde sonuna kadar destekliyor, kendisine acil şifalar diliyoruz.