TÜRKİYE KAMU-SEN HEYETİ ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye Kamu-Sen, Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş,Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel hazır bulundu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, ziyarette yaptığı konuşmada:''Bu ülkede birliğin, bütünlüğün zaafa uğradığı günler yaşanıyor'' dedi.

Ziyaretinde, İskenderun'daki terör saldırısı ile İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırı değerlendirilirken terörün göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade eden Bircan Akyıldız, ''Sadece İsrail'in saldırısının öne çıkarılmasını kabullenemeyiz. O yüzden bir tepki ortaya koyarken özellikle bu konudaki hissiyatımızı kamuoyuyla paylaşmak için sizleri ziyaret etme ihtiyacı duyduk'' diye konuştu.

İsrail Büyükelçiliğinin önüne siyah çelenk koyacaklarını söyleyen Akyıldız, ''Her şeyi affedebiliriz, her şeyi unutabiliriz ama Türk milleti nankörlüğü hazmedemez. İsrail nankörlük yapmıştır'' dedi.

İnsanların bu vatan, bu millet için şehit olduğunu ifade eden Akyıldız, şunları söyledi:

''Ortaya koydukları kan ve can sebepsiz ortaya koyulmuş değildir. Bunun unutulmaması, asla göz ardı edilmemesi gerektiğine inandığımız için sizleri ziyaret etme ihtiyacı duyduk. Bir acı, o acıyı yaşayanlar tarafından en iyi hissedilir. Ülkemizde bir acı yaşanmaktadır, bu acıyı sizlerle paylaşarak hissettiklerimizi kamuoyuna ifade etmek istiyoruz.'' 2003 yılında terörün sıfır noktasında olduğunu söyleyen Akyıldız, bu yıl terör olaylarının arttığını, sadece nisan ve mayıs aylarında toplam 45 şehit verildiğini belirtti.

Terörle ilgili politikaların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Akyıldız, ''Siyaseti bu konuda duyarlı olmaya, politikalarını yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz. Bu ülkede birliğin, bütünlüğün zaafa uğradığı günler yaşanıyor. Bu günler oldukça acılı günler'' dedi.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Akyıldız, ''Bu millet bu acının unutulmasına asla müsaade etmeyecektir ve gün gelecek bunun sorumlusu kimse hesabı sorulacaktır. Kimsenin yaptığı yanına kalmamıştır. Türkiye Kamu-Sen olarak bu acıların unutulmaması için sorumluluğumuz olduğu kanaatindeyiz'' diye konuştu.

Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı ve şehit babası Şükrü Elmas da Türkiye Kamu-Sen yetkililerine kendilerini yalnız bırakmadıkları ve destek oldukları için teşekkür etti.

Genelkurmay Başkanlığına çağrıda bulunmak istediğini belirten Elmas, ''26 yıldır bunun sonu gelmedi. Yani bütün fakir ve fukaraların çocuğu mu ölsün? Bunun çaresini bulsunlar. Artık yeter. Bıçak kemiğe dayandı'' dedi.

Ziyarete, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş,Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel de hazır bulundu.