GENEL BAŞKAN DENİZLİ’DE ÜYELERLE BİRARAYA GELDİ

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 21 Mart tarihinde Denizli’de toplantı düzenledi. Koncuk’a bu toplantıda Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar Şahindoğan ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir eşlik etti.

 

Denizli Şube Başkanı Necati Özbek, Denizli Şubesi Yönetim Kurul Üyeleri, İlçe Temsilcileri, İşyeri Temsilcileri ve Türk Eğitim-Sen üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri kendi sekretaryalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Koncuk, eğitim çalışanlarının yüzde 50’sinin kadın olduğunu söyleyerek, kadınlarımızın yönetim kadrolarında daha çok yer alması gerektiğini kaydetti ve MEB’e “kadınların yönetimde yer alması için hangi tedbiri alıyorsunuz?” diye sordu.

 

İkili eğitim yapan eğitim kurumlarında idarecilerin sayısının mutlaka artırılması gerektiğini kaydeden Koncuk, bu yöneticilerin ders ücretlerinde de artış yapılmasını istedi.

 

Sendikamızın 13 Mart’ta Ankara’da yaptığı mitingde hedeflere ulaşıldığını belirten Koncuk, kuralsız ve güvencesiz çalıştırılmaya dikkat çekti. İş güvencesi olmayan bir çalışan kitlesi yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Genel Başkan Koncuk, 4/B statüsünün de siyasi iradenin güdümünde olması istenen bir kamu çalışanı şablonu oluşturmak için getirildiğini belirtti.

“Eğer sesiz kalırsak, birçok hakkımız yok sayılacak diyen Koncuk, eğitim çalışanlarının yüzde 47’sinin sendikalı olmadığını söyledi. Koncuk, “bize güç verin ki, haklarımıza birlikte sahip çıkalım” diye konuştu.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK  ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Denizli'de yapılan toplantının ardından Çivril İlçe Temsilciliğini de ziyaret etti.