GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ ŞUBE VE İŞYERLERİNİ ZİYARET EDİYOR

          Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bolu’da işyerlerini ziyaret ederek eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi.

Genel Başkan İsmail KONCUK, Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Mali Sekreter S.Ali KAPLAN, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR; 21 Şubat - 27 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da işyerlerini ve kurumları ziyaret ederek eğitim çalışanlarıyla bir araya geldiler. Üç grup halinde İstanbul’daki sekiz şubenin kapsamı içerisindeki kurumları ziyaret eden Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, hem çalışanların sorun ve taleplerini dinleme hem de sendikal gelişmeler hususunda bilgilendirme fırsatı buldular. Geziler sonrası her şubenin yönetim kurulu ve işyeri temsilcileriyle istişare toplantıları düzenleyen Genel Merkez yöneticileri; yetki mücadelesi süreci ve 13 Mart tarihinde yapılacak mitingle ilgili olarak yapılması gerekenler üzerine görüş alış verişinde bulundular.

 

Genel Başkan İsmail KONCUK ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR ise aynı tarihler arasında İstanbul’da bulunan basın kuruluşlarını ziyaret ederek, Türk Eğitim-Sen’in çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

 

Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Mali Sekreter S.Ali KAPLAN ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN Türkiye Kamu-Sen’in 27 Şubat Cumartesi günü Taksim’den İstiklal Caddesi’ne doğru düzenlediği sendikal haklar konulu protesto yürüyüşüne katıldıktan sonra Kocaeli, Sakarya ve Bolu’da şubeleri ziyarete ettiler.

 

27 Şubat Cumartesi günü 18:00’de Kocaeli 2 No’lu Şube,  28 Şubat Pazar günü saat 12:00’de Kocaeli 1 Nolu Şube ve saat:18:00’de Sakarya Şube, 1 Mart Pazartesi günü saat:12:00’de Düzce 15:00’de Akçakoca Temsilciliği ve 19:00’da Bolu Şube yöneticileri ve işyeri temsilcileriyle istişare toplantıları düzenlediler.

 

Öte yandan Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN İstanbul 6 Nolu Şubeye bağlı Tuzla ilçesini ziyaret ederek Öğretmenevi inşaatında incelemelerde bulundular.  Bilindiği üzere hayırsever bir kurum tarafından Öğretmenevi olarak yapılan binaya usulsüz olarak el konularak Belediye sosyal tesisi olarak tahsis edilmek istenmektedir. Tuzla’daki eğitim çalışanları tarafından büyük infialle karşılanan   bu gelişme karşısında sendikamız boş durmamış ve kamuoyu oluşturmaya gayret göstermiştir. Öğretmenevini yerinde inceleyen Genel Sekreter Musa AKKAŞ, konuya duyarsız kalmayacaklarını ve hukuki süreci yakından takip ettiklerini ifade ederek öğretmenlerin evinin birilerine peşkeş çekilmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti.