KOCAELİ 2 NO’LU ŞUBE, YENİ ATANAN OKUL MÜDÜRLERİ İLE YEMEKTE BULUŞTU

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir, Kocaeli 2 No’lu Şube’nin düzenlediği yemeğe katıldı. Gebze Öğretmenevi’nde yeni atanan okul müdürlerine verilen yemekte, Kocaeli 2 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kılıç ve şube yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “bu makamlar kimseye baki değildir. Hizmet için buralardasınız. Çalışmalarınızda hiçbir zaman doğruluktan taviz vermeyin, adil olun ve asıl mesleğinizin öğretmenlik olduğunu unutmayın” dedi.

4/B ve 4/C statüleri ile güvencesiz bir istihdam modeli yaratılmak istendiğini söyleyen Genel Başkan Koncuk, “Tekel işçilerine verdiğimiz destek bunun içindir. İş güvencesi olmayan bir istihdam modeli yaratılmak istenmektedir. Bugün bizim, yarın çocuklarımızın geleceği için bu mücadeleye herkesin katkı sağlaması gerekmektedir. Bu mücadelede siyaset ve ideoloji yok. Hangi siyasi irade olursa olsun biz Türk Eğitim-Sen olarak, haklarımızın gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz” diye konuştu. Koncuk, 13 Mart’ta gerçekleştireceğimiz mitinge de destek verilmesini istedi.