YÖK BAŞKAN VEKİLİ’NE TEBRİK ZİYARETİ

YÖK Yürütme Kurulu üyesi iken aynı zamanda da YÖK Başkan Vekilliğine atanan Prof. Dr. Yekta SARAÇ’a tebrik ziyaretinde bulunduk.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN’dan oluşan Türk Eğitim-Sen heyetinin ziyaretinde, Genel Başkan İsmail KONCUK, Prof. Dr. Yekta SARAÇ’ı yeni görevinden dolayı tebrik ederken, Üniversite Çalışanlarının Görevde Yükselme Sınavlarının yapılmaması, 50.d’li Araştırma Görevlilerinin sıkıntılarını gündeme getirerek, çözülmesi için çaba gösterilmesini  istedi.

 

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yekta SARAÇ ise, bu konuların bir rapora bağlanmasını, YÖK olarak bu çeşit problemleri çözmek için gayret sarf edecklerini, amaçlarının üniversite çalışanlarının daha huzurlu ve mutlu olması olduğunu söyleyerek, düzenlenecek bu raporla ilgili daha sonra bir görüşme hazırlayacaklarını ve sendikalarla beraberce değerlendireceklerini, ifade ett.

 

Söz konusu rapor sendikamız tarafından hazırlanarak, toplantıya hazırlanılacaktır. Türk Eğitim Sen olarak üniversite çalışanlarının huzur ve mutluluğuna katkı sağlamak için her türlü çalışma ve gayretin içerisinde olacağız. Benzeri problemleri ülke genelinde dile getirmek için, ayrıca Nisan ayı başlarında bir sempozyum düzenlemek için çalışmalarımız sürmektedir. Düzenlenecek sempozyuma YÖK'ün de katkı sağlamasını isteyeceğiz.

 

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yekta SARAÇ'a üniversite çalışanlarının problemlerine karşı gösterdiği duyarlı yaklaşıma teşekkür diyoruz.