TÜRKİYE KAMU-SEN TEKEL İŞÇİLERİNE DESTEK ZİYARETİNDE BULUNDU

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ankara Şubeleri, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ile sendika yöneticileri ve Türkiye Kamu-Sen üyeleri Tekel işçilerini ziyaret etti.

Tekel işçilerinin verdiği mücadeleye destek vermek amacıyla yapılan ziyarette, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız konuşma yaptı. Akyıldız konuşmasında, merhamet değil haklarını isteyen Tekel işçilerinin yanında olduklarını belirterek, bu mücadelenin kazanana kadar devam edeceğini söyledi.

Sloganlar eşliğinde konuşan Akyıldız, hükümetin işçilere tavrını sert bir dille eleştirerek bugünkü başkanlar toplantısından önemli kararların çıkacağını belirtti. İşçi ve memurun ortak hareket etmesi gerektiği üzerinde duran Akyıldız, Tekel işçilerinin haklı davalarında her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. 

Yaklaşık 200 kişilik grupla verilen destek ziyaretinde Türkiye kamu-Sen alkışlarla karşılandı. Daha sonra Türkiye Kamu-Sen Yönetim Kurulu ve Genel Başkanlar, başta Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Tek Gıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türker olmak üzere Türk-İş heyetiyle görüştü.