ARİF NİHAT ASYA’YI ANIYORUZ

             Türk Eğitim-Sen İstanbul 5 No’lu Şube, bayrak şairimiz Arif Nihat Asya’yı anma programı düzenledi. Asya, ölümünün 35. yıldönümünde doğum yeri olan Çatalca’da düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı. Etkinliğe Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN ile Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN da katıldı. 

Asya’yı anmak için Çatalca’nın İnceğiz Köyü’ndeki anıtına çelenk bırakıldı. Protokol konuşmalarının ardından İnceğiz Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu ziyaret edildi.

 

İkinci program Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi’ndeydi. Burada yapılan anma töreninde saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşımız okundu, ardından Asya’nın hayatının anlatıldığı bir slâyt gösterisi yapıldı.

 

Öğrencilerin Arif Nihat Asya şiirleri okuduğu etkinlikte, panel de düzenlendi. Oturum Başkanlığı’nı Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa ERKAL’ın yaptığı panelde; Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ, Eğitimci-Yazar Dr. Sakin ÖNER ve Eğitimci-Yazar Atilla YAYIM Arif Nihat Asya’yı anlattı. Arif Nihat Asya’yı anma etkinliği kapsamında; Arif Nihat Asya şiirlerini okuyarak, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.