5 TCDD ÇALIŞANI DA GÖREVLERİNE İADE EDİLSİN!..

Türk Ulaşım-Sen göreve aide edilmeyen 5 TCDD çalışanı için bugün TCDD Genel Müdürlüğü önündeydi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Görüşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen Genel Mevzuat Sekreteri ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türkiye Kamu-Sen Genel Dış İlişkiler Sekreteri ve Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türkiye Kamu-Sen Genel Sosyal İşler Sekreteri ve Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu TCDD Genel Müdürlüğü önünde toplanan sendika üyelerini ziyaret etti.

Burada bir açıklama yapan Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi GÜZEL, memurların hak arama sürecinde hükümet ile 8. toplu görüşmenin geride bırakıldığını, ancak hala birçok haktan yoksun olduklarını belirtti. Güzel, bu gerekçelerle 25 Kasımda gerçekleştirilen bir günlük ''uyarı grevi'' sonrası TCDD Genel Müdürlüğünün, 16 çalışanın, daha sonra bu kişilerin görevlerine iade edilmesi için başlatılan eylemlerin ardından da 30 kişinin açığa alındığını anımsattı.

Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, açığa alınan 46 TCDD çalışanından 41'inin görevlerine iade edildiğini hatırlatarak, kalan 5 kişinin bugün akşam saatlerine kadar görevlerine iade edilmemesi durumunda eylem sürecini yeniden başlatacaklarını bildirdi.