DEMİRYOLLARI ÇALIŞANLARININ GÖREVE İADESİ İÇİN EYLEMLERİMİZ SÜRÜYOR

 

Türk Ulaşım-Sen, 25 Kasım tarihinde yapılan iş bırakma eylemine katılması nedeniyle açığa alınan 16 TCDD çalışanının göreve iadesi için eylemlerini sürdürüyor. 

Ankara Garı'nda demiryolları çalışanlarının açığa alınmasını protesto eden Türk Ulaşım-Sen üyeleri, 16 kişinin bir an önce göreve iadesini istedi. Demiryolları çalışanlarının eyleminde; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan AKYILDIZ, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı diğer sendikaların genel başkanları ve yöneticileri de hazır bulundu.

Eyleme; MHP Genel Başkan Yardımcıları Deniz BÖLÜKBAŞI ile Mehmet EKİCİ, Mersin Milletvekili Akif AKKUŞ ve Kars Milletvekili Gürcan DAĞDAŞ da destek verdi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan AKYILDIZ yaptığı konuşmada, eylemin haklı gerekçelere dayandığını söyleyerek, TCDD Genel Müdürlüğü’nün inatlaşmaması gerektiğini belirtti. Eylemin 16 demiryolu çalışanının göreve iade edilene kadar süreceğini vurgulayan AKYILDIZ, hükümeti de tutumundan dolayı eleştirdi.