ADANA'DA YAĞMUR ALTINDA PKK PROTESTOSU

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği ve Çukurova Milli Duruş Birliğine bağlı kuruluşların düzenlediği “Türkiye Ayakta” yürüyüşü yoğun yağmur altında yapıldı.

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği önünde başlayan yürüyüş, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi güzergahında yapıldı.Atatürk Parkında toplanan kalabalığa Çukurova Milli Duruş Birliği adına Türk Ocağı Adana Şube Başkanı Hüseyin KUŞÇU hitap etti.

Son konuşmayı Türkiye Kamu Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK yaptı. Koncuk konuşmasında şunları söyledi: “Yedi evladımızın şehit edilmesi hepimizin yüreğini yaktı. Şehitlerimizin kanı elbette yerde kalmayacak. Açılım safsatası, açılım oyunu 7 askerimizin Tokat’ta kalleş pusu ile şehit edilmesi ile artık sona ermek zorundadır. Açılımın Türkiye’yi getirdiği nokta bellidir. Nedir o nokta? PKK’nın şımarması. Teröristlerin adeta hiç suçu, günahı yok gibi ellerini kollarını sallayarak, seyyar mahkemelerde yargılanarak içimizde gezmeleridir.

Şehitlerimiz için eylem yapmak ancak vatanını, milletini seven yürekli insanların  başaracağı bir şeydir.  Bugün bazı gazete köşe yazarları,  ihanet içerisindeki yazılarında DTP’nin kapatılmasına ağıt yakarken, Adanalının PKK aleyhine, 7 şehidimizi anmak üzere yaptığı bu eylem son derece önemlidir.

Omurgalı siyasetten bah sedenlerin, kemikli siyasetten bah sedenlerin artık teröre karşı da omurgalı siyaset yapabilme becerisini ortaya koyma zamanı gelmiştir.

Sayın Başbakan Milli birlik projesi adını koyduğu bu projeden, bu anlayıştan bir an önce vazgeçmeli  ve teröristin sırtını sıvazlamak, terörü azdırmak,  terörü şımarmaktan başka bir işe yaramayan bu projeyi  rafa kaldırmalıdır.

Değerli arkadaşlarım bu yaşadığımız olaylardan sonra ülkemizin Milli birlik ve beraberliğini çok daha sağlam zeminlere taşınacağına inanıyorum. Türk’te bizimdir, Kürt’te bizim kardeşimizdir. Türk, Kürt ayrımı olmadan birlik ve beraberliğimizi bu gün çok yüksek sesle haykırmak mecburiyetindeyiz.”