YILLARDIR SİZİN İÇİN GÖREVDEYDİK, ŞİMDİ SİZİN İÇİN GREVDEYİZ!.

25 Kasım’da yapılacak “Uyarı Eylemi”ne sayılı günler kala Türkiye Kamu-Sen vatandaşlarımızı bilgilendirmek için sokağa çıktı. Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin açıklama yaptığı eylemde tüm konfederasyon çalışanları eyleme ilişkin bilgi vermek için Kızılay’da bildiri dağıttı.

Kızılay’da gerçekleştirilen eylemde, Demirci aşağıdaki açıklamayı yaptı;

“Değerli Vatandaşlarımız,
Biz, Kamu Çalışanları olarak vatandaşlarımızın doğduğu andan ölümüne dek, hayatının her anında ve her alanında hizmet üretiyoruz.Ancak kamudaki her olumsuzluğun sebebi olarak da bizler gösteriliyor, günah keçisi ilan ediliyoruz.İş bilmez iktidarların başarısızlıkları, kötü niyetli yöneticilerin beceriksizlikleri yıllarca sırtımıza yüklendi.

Hastadan bulaşan virüs nedeniyle can veren doktor; kilometrelerce ötedeki köye ders vermeye giderken soğuktan donan öğretmen; haciz ihbarnamesini borçluya tebliğ ettiği için katledilen postacı; yangın söndürürken hayatını kaybeden itfaiyeci, ormancı; asayişi sağlarken şehit edilen polis, zabıta; raylara döşenen bombanın patlamasıyla şehit düşen makinist de biziz.Siyasi irade tarafından her fırsatta “hizmet üretmemekle, yan gelip yatmakla” suçlanan da biziz.Ekonomi büyürken “Ne katkınız var ki!” diyerek bizleri görmezden gelenler, ekonomik krizin faturasını sırtımıza yüklemektedirler.Yıllarca derdimizi anlatmaya, makul taleplerimizi hükümete iletmeye çalıştık ama bizlere hep kulak tıkadılar.

Söz verdiler; sözlerinde durmadılar. İmza attılar; gereğini yapmadılar.
Horlandık; itibarımız zedelendi ama hizmet üretmeye hep devam ettik.
Yalnızca memurlarımız değil işçi, çiftçi, esnaf, emekli, dul ve yetimlerimiz de aynı muameleye maruz kaldı.İşsiz sayısı 8 milyona çıktı. Evlatlarımız yarına güvenle bakamaz oldu. Birçok esnaf kepenk kapatmak zorunda kaldı. Ocaklarımızı tüttürmek gün geçtikçe daha da çetin hale gelmektedir.Bizler 72 milyon vatandaşımızdan ayrı olmaksızın, aynı geminin yolcularıyız. Son çare olarak, 25 Kasım 2009 Çarşamba günü hizmet üretmeyerek, toplum hayatında ne denli önemli görevler yürüttüğümüzü iktidara göstermeye karar verdik.Eylemimiz asla devletimize ve bizlerden hizmet alan vatandaşlarımıza karşı değildir.Aksine eylemimiz, toplumun tüm dar ve sabit gelirli kesimlerini sesi olmak içindir.

Yıllardır Türk memurunu yok sayan, Emekli, esnaf çiftçi ve Dar ve sabit gelirli tüm toplum kesimlerini hor gören, sorunlarımıza çare üretmeyen, önümüzü tıkayan ve bizlere başka çıkar yol bırakmayanlara karşı demokratik hakkımızı kullanıyoruz.

Eylemimiz memuruyla, işçisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle, emekli, dul ve yetimiyle tüm vatandaşlarımızın sesini iktidara duyurmak içindir.

Eylemimiz, sizlere daha iyi hizmet sunabileceğimiz bir çalışma ortamının sağlanması içindir.
Sesimizi duymayan, sorunlarımızı görmezden gelen, verdiği sözde durmayan, attığı imzaya sahip çıkmayan ve bizlere her defasında sokağı işaret eden iktidara, üretimden gelen gücümüzü kullanarak cevap vermek istiyoruz.