MEMUR MERHAMET DİLENCİSİ OLMADIĞINI 25 KASIM’DA GÖSTERECEKTİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un, 25 Kasım’da yapılacak iş bırakma eylemi kapsamında gerçekleştirdiği il gezileri devam ediyor.

 

            Genel Başkan İsmail KONCUK ile Genel Başkan’a bu gezilerinde eşlik eden Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN ile Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR Osmaniye’de temaslarda bulundu.

 

            Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan BÜYÜKALACA’yı ziyaret eden KONCUK, daha sonra kitlesel basın açıklaması yaptı. Genel Başkan İsmail KONCUK şöyle konuştu: “Devletin resmi belgelerine göre personel giderlerinin milli gelire oranı 2009 yılında %6,3 dolayında olacaktır. Hükümet bu oranı 2010 yılında %5,9’a; 2011’de %5,7’ye; 2012 yılında ise %5,6’ya düşüreceğini açıklamıştır. Bu yolla ekonomik krizin faturası, memurumuzun maaşından kısılarak çalışanların omuzlarına yüklenmektedir. İşte ülkemizin içinde bulunduğu vahim durum budur. Ancak Türkiye Kamu-Sen, buna asla izin vermeyecektir. Kamu görevlisi himmet ve merhamet dilencisi olmadığını 25 Kasım’da gösterecektir. 25 Kasım’daki memurun mücadelesine katılmayarak sanal bahane uyduranlara ders verecektir.”