TÜRKİYE KAMU-SEN'DEN ERDOĞAN'A MEKTUP

Türkiye Kamu-Sen üyeleri, yaptıkları eylemde, bugüne kadar seslerini duyuramadıkları Başbakan Erdoğan'a ''duman, posta güvercini ve mektupla'' haber gönderdi.Eyleme Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de destek verdi. Mektup eylemi tüm illerde şube başkanlarımızın katılımı ile yapıldı.

Kızılay Postanesi önünde toplanan sendika üyeleri ''Başbakan Erdoğan'a taleplerini dumanla ileteceklerini'' belirterek mangal yaktı. Sendika üyeleri daha sonra ayaklarına Erdoğan'a hitaben yazılmış mektubun bağlandığı iki güvercini uçurdu.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, daha sonra yaptığı açıklamada gönderdikleri mektubu okudu. Hükümetin ''tek taraflı ve yanlış politikalar uyguladığını'' bu nedenle başta memurlar olmak üzere bütün toplum kesimlerinin zor durumda bulunduğunu ve hayatını idame ettiremez halde olduğu görüşüne yer verilen mektupta, ''toplu görüşmelerde alınan kararların uygulanması, kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve memurların talepleri dikkate alınmadan alınan kararların bir an önce son bulması'' istendi.

Mektupta, dört kişilik bir ailenin bir aylık gıda giderinin 608 TL olduğu ifade edilerek, çalışanların ve emeklilerin maaşlarının belirlenmesinde sendikaların tespit ettiği rakamların dikkate alınması talebine yer verildi. 

Sendika üyeleri daha sonra imzaladıkları mektupları, Başbakan Erdoğan'a göndermek üzere postaya verdi.