BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİ GENEL MERKEZİMİZİ ZİYARET ETTİ

Beden eğitimi öğretmenleri Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’u ziyaret etti. Türk Eğitim-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN’ın da hazır bulunduğu ziyarette, beden eğitim öğretmenleri sorunlarını anlattı.

Çocuklarımızın beden ve ruh sağlığı açısından beden eğitimi derslerinin önemine dikkat çeken öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın beden eğitimi, resim ve müzik derslerinin akıl almaz bir şekilde saatlerinin düşürülmesine tepki gösterdi. Beden eğitimi öğretmenleri “ Bakanlığın beden eğitimi ders saatlerini düşürmesi, beden eğitim derslerini işlevsiz hale getirmektedir” dedi. Beden eğitimi öğretmenleri, 17.10.2009 tarihinde Güvenpark’ta yapacakları eylemde sendikamızdan temsilci bulundurulmasını istediler.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK da, dünya çapında Türk sporcularımız, müzisyenlerimiz, ressamlarımız bulunmadığını anımsatarak, bunun nedenlerinin sorgulanmasını istedi. KONCUK şöyle konuştu: “Bu ülkeyi yönetenlerin bunun nedenlerini araştırmadan, bu dersleri neredeyse kaldırmak anlamına gelecek çalışmaların içinde olmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak beden eğitimi, resim ve müzik öğretmenlerinin haklı ve doğru taleplerini her zaman destekleyeceğiz ve onların demokratik ve hukuki tepkilerine ortak olacağız.”