GENEL BAŞKAN BURSA’DAYDI

Genel Başkan İsmail KONCUK, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN ile birlikte Bursa 1 Nolu Şube Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programına katıldı.

Öte yandan Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN da Bursa 2 No’lu Şubeye bağlı Yenişehir ilçesinde tertiplenen iftar yemeğine iştirak etti.

Yaklaşık bin beşyüz davetlinin hazır bulunduğu programda, Şube Başkanı Kazım Sarnık’ın konuşmasından sonra söz alan Genel Başkan İsmail KONCUK, sendikal çalışmalar hususunda katılımcıları bilgilendirdi. Özellik son Toplu Görüşmelerde yaşanan süreci anlatan Koncuk, Hükümetin, sendikaların taleplerine karşı sağır davrandığını ifade ederek,  “Bizim tüm iyi niyetli ve uzlaşmacı tutumumuza rağmen Hükümet anlaşılmaz bir despotlukla karşılık vermiş, hukuki ve ahlaki beklentilerle örtüşmeyen bir tavırla masaya oturmuştur. Uzlaştırma Kurulu tavsiyelerini ciddiye bile almayan AKP Hükümeti, adeta, Toplu Görüşme masasını işlevsizleştirme amacıyla hareket etmiştir. Bundan sonra, artık, kamu çalışanları için sözün bittiği noktaya gelmiştir. Türkiye Kamu-Sen, çalışanların meselelerini gündeme getirmek ve Hükümetin çağ dışı politikasını milletin önünde deşifre etmek için, eylemlilik sürecini başlatmıştır. Bütün kamu çalışanlarını, problemlerine sahip çıkmaya ve sendikalarımızın demokratik eylemlerine destek vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.  Ayrıca programda emekli olan üyelere teşekkür belgeleri takdim edildi.