ÖĞRETMEN ADAYLARININ AÇLIK ORUCUNA DESTEK VERDİK
Bilindiği üzere ülkemizde atanamayan 250 bin öğretmen adayı bulunmaktadır. Buna karşılık ülkemizin öğretmen ihtiyacı 150 bindir. Buna rağmen öğretmen atama dönemlerinde son derece az öğretmen ataması yapılmakta ve atama bekleyen öğretmen adayı sayısı her geçen yıl artmaktadır.


Öğretmen adayları hem bu duruma dikkat çekmek, hem de KPSS’de bu yıl yaşanan kopya olayını gündeme getirmek amacıyla Ankara Abdi İpekçi Parkında 3 gün sürecek açlık orucuna başladılar.


Genel Başkan İsmail KONCUK ve Genel Mali Sekreterimiz Seyit Ali KAPLAN açlık orucuna başlayan öğretmen adaylarını ziyaret ederek başarılar dilediler. Ziyarette, Genel Başkan KONCUK, öğretmen adaylarına her türlü desteği verdiklerini ve buna devam edeceklerini belirterek, mücadele etmeden hiçbir hak alabilmenin mümkün olmadığını iafade etti, öğretmen adaylarını bu cesur tavırlarından dolayı kutladı.


Türk Eğitim Sen olarak, bu demokratik eylemlerde öğretmen adaylarından yükselen feryadı başta Sayın Başbakan olmak üzere tüm yetkililerin duyması ve gereken tedbiri almasını istiyoruz. Aksi takdirde, sayıları her geçen yıl katlanarak artan öğretmen adayları yokluğa, umutsuzluğa terk edilmiş olacaktır. Bu görüntü Anayasasında sosyal devlet ilkesi vurgulanan ülkemize yakışmamaktadır. Bu tablo mutlaka değiştirilmelidir.


TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ