MİDYAT'da MUHTEŞEM MEHTER KONSERİ
Türk Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği tarafından düzenlenen mehteran konserine halk ve turistler büyük ilgi gösterdi. Elazığ Mehter Takımı’nın görselliğiyle zenginleşen tarihi Midyat’ın etkileyici atmosferi ilçeyi ziyarete gelen konukları da büyüledi. Mehter Takımı halka açık mini bir konser verirken, mehterin icra ettiği birbirinden ünlü eserler, tarihi yapıların akustiği içinde dinleyenlerin ayrı bir keyif yaşamasını sağladı.

Mehteran Başı Osman Kırık öncülüğündeki 25 kişilik Elazığ Belediyesi mehter takımı Kuyumcular Çarşısı ve Cumhuriyet Meydanında konser verdi. Sahne alan Elazığ Mehter Takımının birbirinden güzel marşlardan oluşan unutulmaz konseri, büyük beğeni topladı. Midyat sokakları ve çarşısı davul ve kös sesleriyle yankılanırken, toplanan kalabalıkta Mehter Takımıyla birlikte tempo tuttular. Konserin son bölümlerinde vatandaşlar, Elazığ Mehter Takımı’nı dakikalarca ayakta alkışladılar.

Mehter konserinin sonunda Kaymakam Mustafa Yılmaz gerçekleştirdikleri muhteşem gösteri nedeniyle Elazığ Mehter Takımı’nı ve Türk Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Mehmet Geçer’i tebrik etti.

Türk Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Mehmet Geçer, henüz yeni kurulan bir topluluk olmalarına rağmen, birçok sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirdiklerini, ilerideki dönemlerde bu faaliyetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Konseri Kaymakam Mustafa Yılmaz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay M. İhsan Tavazar, Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal, Kaymakam Özel Kalem Müdürü M. İsa Kurnaz, İlçe Emniyet Müdürü Özer Tanrıverdi, Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri’nin yanı sıra kalabalık bir vatandaş topluğu izledi.