12. STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLGE TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI
        Toplantıda ilk olarak Genel Başkan İsmail KONCUK bir konuşma yaptı. Genel Başkan konuşmasında Türk Eğitim-Sen’in bölücülük ya da sarı sendikacılık yapmadığını belirterek; sendikamızın ilkeli, kararlı duruşundan asla taviz vermeyeceğini dile getirdi. Türk Eğitim-Sen’in, Türkiye’nin en büyük sendikası olduğunu hatırlatan Genel Başkan İsmail KONCUK, sendikamızın bu yıl da yetkili sendika olarak, toplu görüşme masasındaki yerini alacağını söyledi. Türk milli eğitiminin sorunlarına da değinen KONCUK, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK’in eğitimde çağ atlattık sözlerini yaşanan gerçeklerden örnekler vererek eleştirdi. KONCUK şöyle konuştu: “Türkiye’de okul, derslik, öğretmen açığı varken, hangi çağı atladık? Ortaçağı atlamaktan bahsediyorsanız, bunu da tartışabiliriz. Mutsuz, huzursuz ettiğiniz eğitim çalışanlarıyla nasıl çağ atlarsınız? Çağ atlamak önce beyinde ve fikirlerde başlar. Siz kendi beyninizi zincirlere hapsederseniz, çağ atlamaya da hazır değilsinizdir.” Milli eğitimde yaşanan usulsüzlüklere, hukuksuzluklara da değinen KONCUK, kirli ilişkilerle yapılan atamalara dün ve bugün olduğu gibi yarın da karşı duracaklarını belirtti. Üniversitelerin içinde bulunduğu sorunlara da dikkat çeken Genel Başkan İsmail KONCUK, YÖK’ün antidemokratik uygulamalarına devam ettiğini söyleyerek, üniversitelerin bir an önce demokratikleşmesi ve bilimsel çalışmaların merkezi haline gelmesi gerektiğini ifade etti. 
    
       Genel Başkanın konuşmasının ardından Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Musa AKKAŞ ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Talip GEYLAN birer konuşma yaparak çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

       Toplantının öğleden sonraki bölümü de Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa Kızıklı’nın sunumu ve yönetimiyle devam etti. İstatistiklerin değerlendirilmesi, eğitim faaliyeti, beyin fırtınası ve çeşitli sunumların izlenmesi şeklinde geçen ve tam gün süren toplantıda bütün katılımcılar fikirlerini belirttiler; sendikal avantajları ve dezavantajları belirlediler. Ayrıca önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar ve stratejiler de tespit edildi, kararlar alındı.