KAMU-SEN İZMİR İL TEŞKİLATLARI TOPLANTISI YAPILDI
Toplantıda kamu çalışanlarına hitap eden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türkiye Kamu-Sen’in diğer sendikalardan farkını ve ilkelerini vurgulayarak kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü ile haklarının geliştirilmesi için mücadele ettiklerini belirtti. Bazı sendikaların sanal dünyalar yaratarak promosyon sendikacılığı ile kamu çalışanlarını küçük düşürmeye yeltendiklerini, sendikacılığı sulandırdıklarını söyledi.
 
Akyıldız, ekonomik krizin sinyallerinin üç yıl önceden alındığını hatırlattığı konuşmasında kriz gelmeden önleyici tedbirlerin alınması gerektiğini söylediklerinde yetkililer tarafından felaket tellallığı ile suçlandıklarını, ancak gelinen noktada söylediklerinin ne kadar isabetli olduğunu belirtti. Akyıldız, Türkiye Kamu-sen olarak katığımız Ekonomik Sosyal konsey toplantısında da krizi aşmanın ve en az zararla atlatmanın reçetesini de hükümete sunduklarını belirtirken kamu çalışanlarına, dar ve sabit gelirlilere harcama çeki verilmesini önerdiklerini söyledi.
 
Genel Başkan Bircan Akyıldız’ın konuşmasının ardından Genel teşkilat Sekreteri ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, sinevizyon gösterisiyle desteklediği bir sunum yaptı. Yokuş, sunumunda Türkiye Kamu-Sen’in ilkeleri, hedefleri, çalışmaları ve elde ettiği kazanımları ile ilgili bilgiler verdi.
 
Büyük bir coşku içinde gerçekleştirilen toplantı sonunda, salon Türkiye Kamu-Sen sesleriyle inledi.
 
Toplantıya Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türk Eğitim- Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Türk kültür Sanat-Sen Genel Başkanı H. Hüseyin Yılmaz katıldı.