GENEL BAŞKAN'IN ŞUBE ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
İlksan Genel Kurulu sebebiyle Alanya’ya giden Genel Başkan KONCUK, Burdur Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve işyeri temsilcileri ile bir araya geldi. Şube Başkanlığımızı yaparken, Belediye Başkan Adayı olan Orhan AKIN’a da hayırlı olsun dileklerini ileten KONCUK, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve üyelerimizle bir araya geldi. İzmir'de de Şube Başkanları ile bir araya gelen Genel Başkan KONCUK 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet FÜZUN'u makamında ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

Alanya’da da İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve işyeri temsilcileri ile sohbet eden KONCUK’ a Antalya 1 Nolu Şube Başkanı ve Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Bünyamin SEÇME ile Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Fethi KURT’da eşlik ettiler.

Yapılan toplantılarda, Türk Eğitim Sen’in ilkelerinden bahseden KONCUK, üyelerimizin beklentilerini karşılamak için her türlü mücadeleyi sergilediklerini anlatarak, “Başarı uzun soluklu bir gayret ve emeğin sonucunda ulaşılacak sonuçtur. Bu süreçte, mevcut sendikal haklarımızı daha geliştirmek, grev, toplu sözleşme ve siyaset yapma hakkını da almak önemlidir.” Dedi. Sendikal çalışmaların büyük bir ivme kazandığını, ancak bunun yeterli olmadığını belirten Genel Başkan KONCUK, eğitim çalışanlarının yüzde kırk beş’inin hala üye olmadığını söyleyerek, “Yüzde yüz sendikalaşmayı başarmak hedeflerimize ulaşabilmemizi kolaylaştıracaktır. Israrla üye olmayanlar, hem kendilerine hem de kamu çalışanlarına neler kaybettirdiklerini artık görmelidir. Kendi mesleki problemlerine kayıtsız kalmak eğitim çalışanlarına yakışmamaktadır.” Şeklinde konuştu. Türk Eğitim Sen teşkilatlarının sürekli alanlarda olduğunu, sendikalaşmanın önemini çalışanlara anlattıklarını, her türlü hak gaspına karşı dirençli bir mücadele verdiklerini anlatan KONCUK, bu mücadeleye daha fazla omuz verilmesi gerektiğini söyleyerek, “Türk Eğitim Sen olarak her zaman üyelerimizin üye olmaktan gurur duyacağı bir anlayış ve strateji içerisinde olacağız, kimseyi aldatmayacak, yalan söyleyerek kimseyi yanımıza çekmeye çalışmayacağız. Büyüyeceğiz, ama küçülmemek üzere büyüyeceğiz.” Dedi.