KOCAELİ HİZMET BİNASI GENEL BAŞKAN TARAFINDAN AÇILDI
 Açılışa Gnel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Seyit Ali KAPLAN, Mustafa KIZIKLI, Sakarya Şube Başkanı Erol AFŞAR, Ankara Şube Başkanları Ali YAZICI, Server BİLGE, Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk TÜRKOĞLU, Trabzon Şube Başkanı Çoşkun DİLBER, Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikalarımızın şube başkanları, MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai KAHYAOĞLU, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, Çeşitli İlçe Belediye Başkan ve adayları ve üyelerimiz katıldı.

Açılışta konuşan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, “Hizmet binasının hayırlı çalışmalara vesile olmasını diliyorum, biz bu ülkeden beslenen, bu ülkenin temel değerleriyle barışık bir sendikayız. Bir yandan her türlü haksızlık ve hukuksuzlukla mücadele ederken, diğer yandan milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden her  faaliyetlere de tepki koyuyoruz. Bu ülkenin ve halkımızın huzur ve mutluluğu bizim önceliklerimiz arasındadır. Bir yandan Kürtçe TV gibi uygulamalarla ülkemizin birliği beraberliği tehlikeye atılırken, bir yandan da Milli Eğitim Bkanlığının, YÖK’ün yanlış uygulamaları ile eğitim çalışanları huzursuz edilmektedir. Bu unsurlara karşı mücadelemize devam edeceğiz. Birileri bu mücadelemizden rahatsız olsa da, biz yolumuza devam edeceğiz. Eğitim alanında sergilenen usulsüzlüklere, siyasi yandaş kayırmacılığına göz yummayacağız.

Genel Başkan İsmail KONCUK ve Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz daha sonra, 4/C li personelle bir araya geldiler. “4/C uygulamasının insanı yok saymak olduğunu belirten Genel Başkan İsmail KONCUK Kocaeli 1 Nolu Şubenin bu konuda açtığı davayı kazandığını ve artık 4/C li personelin de sendikalı olabilmesinin önünün açıldığını belirtti. Ayrıca, Ankara’da aynı konuda açılan davanın da sonuçlanma aşamasında olduğunu söyleyen KONCUK, 4/C eziyeti artık son bulmalıdır, ancak 4/C li personelin bölünmeden, ayrışmadan sendikamızı desteklemeleri mücadele de daha rahat sonuç almamızı sağlayacaktır. 4/C’li sözleşmeli öğreticiliği de iptal ettiren Türk Eğitim Sen 4/C li personel konusunda da üzerine düşeni yapacaktır. dedi.

Genel Başkan İsmail KONCUK 4/C li personelin hangi ekonomik şartalar altında yaşadığını çok güzel ortaya koyan bir olayı da nakletti” Bir ilimizde 4/C li çalışanlarımızdan birisinin üniversite öğrencisi kızı babasına gelerek 5 dersten kaldığını söyler, dar bütçesine rağman çocuğunu okutmak azmindeki baba kızına çok kızar, bir müddet sonra durum anlaşılır, kız öğrenci babasını hediye almak zorunda bırakmamak için yalan söylemişitir. Babasını her başarısında hediye alma alışkanlığını bilen öğrenci, babasının cebinde parası olmadığını bilmekte ve hediye almak konusunda zorluk yaşamasın, üzülmesin diye bir kaç dersten başarısız olduğunu söylemektedir. Bunu öğrenen baba evdeki televizyonu satarak çocouğuna yine hediye alır, bu durumu öğrenen arkadaşları aralarında para toplayarak arkadaşlarına bir televizyon alırlar.” Bu olay toplantıda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. 4/C li personele böyle bir hayatı layık gören zihniyet, bu ülke insanının yaşamak için neler çektiğinden bihaberdir. 4/C uygulaması derhal iptal edilmeli ve personel kadrolu hala getirilmelidir.