STRATEJİ GELİŞTİRME TOPLANTILARIMIZIN İKİNCİSİ BİTLİS’TEYDİ
Toplantıya Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Mustafa Kızıklı, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz Musa Akkaş ve Genel Eğitim ve Sosyal işler sekreterimiz Cengiz Kocakaplan’ın yanı sıra Bingöl, Bitlis, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Batman, Muş, Van, Şırnak sendika yöneticilerimiz katıldı.
Bitlis Şube Başkanımız Nemci Erkoç’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve Genel Mevzuat Sekreterimiz Musa Akkaş konuşma yaptılar.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, eğitim çalışanlarının mevcut durumunu değerlendirdi, sendikal çalışmalar konusunda bilgiler verdi. Genel Mevzuat Sekreterimiz Musa Akkaş da mevzuatta son gelişmeleri değerlendirdi.

Daha sonra Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Mustafa Kızıklı’nın yönettiği ve verdiği eğitim faaliyeti halinde gerçekleştirilen toplantıda, bütün sendika yöneticilerimiz konuşarak fikirlerini belirttiler. Yöneticilerimizin azimli, şevkli ve kararlı oldukları gözlendi. Yapılan durum değerlendirmesinde, Türk Eğitim-Sen’in kararlı ve ilkeli mücadelesinden dolayı bölgede üye sayımızın arttığı, sendikamıza teveccühün her geçen gün daha da çoğaldığı tespit edildi.

Bu toplantıdan önce şubelerimizin kendi ilçe temsilcileriyle yaptıkları toplantıların tutanakları değerlendirildi. Tam gün süren toplantıda, avantajlar ve dezavantajlar tespit edildi, mevcut durum değerlendirmesi ve önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler tartışılarak beyin fırtınası yapıldı, kararlar alındı.

Önümüzdeki süreçte sendikal çalışmalara daha da hız verilmesi, Türk Eğitim-Sen’in gücüne güç katılması için yapılması gerekenler planlanarak yeni stratejiler tespit edildi. Bölgede üye sayımızın en az %25 oranında artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.