DOĞU ANADOLU’DAKİ TEŞKİLATLARIMIZ BİRER BAYRAKTIRLAR
Şube ziyaretlerinde Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Temsilcileri ve üyelerle toplantılar düzenleyen Genel Başkan Koncuk yaptığı konuşmalarda, 2008 Toplu Görüşme Toplantısı ve eğitim çalışanlarını ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.  Sendikal çalışmalarla alakalı olarak da katılımcıları bilgilendiren Koncuk, önümüzdeki dönemde Türk Eğitim-Sen’in daha da büyümesi amacıyla yapılması gerekenleri de ifade etti.
Ziyaretlerde mülki amirler ve İl Milli Eğitim Müdürleri ile de bir araya gelen Koncuk; Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Kars Kafkas Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde de görüşmelerde bulundu.
Gezilerde Ardahan’ın Hanak ve Artvin’in Şavşat ilçelerine de uğrayan Koncuk, buralardaki çalışmalardan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek “Özellikle Hanak’ta türlü zorluklara rağmen fedakarca görev yapan genç meslektaşlarımızın özverisi oldukça duygulandırıcı bir durum. Arkadaşlarımız, yaşadıkları sıkıntıları, fiziki zorlukları ve yetkililerin inanılmaz vurdumduymazlığını bahane etmeden görevlerini en iyi şekilde ifa etmeye gayret ediyorlar; diğer yandan sendikal çalışmaları da en güzel şekilde yerine getirerek demokrasiye güzel bir örnek teşkil ediyorlar. Öte yandan Artvin’in Şavşat ilçesinde sendikamızı temsil eden arkadaşlarımızın çalışmaları da takdire layıktır. İlçe Temsilciliğimiz, ortaya koydukları sendikal faaliyetler ile eğitim çalışanlarının haklı teveccühünü kazanmış ve Şavşat’taki en büyük sendika ünvanını almışlardır. Bu övünülesi duruma vesile olan tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Bu arkadaşlarımız sayesinde, Türk Eğitim-Sen her bölgede olduğu gibi, Doğu Anadolu Bölgemizin her köşesinde de birer bayrak gibi dalgalanmaktadır. ” dedi.