GENEL BAŞKAN ANKARA 4 NO’LU ŞUBE’NİN PROGRAMINA KATILDI

Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Ahmet AKKOCA, emekli üyemiz ve eski Ankara 3 No’lu Şube Başkanımız Şinasi ARTIKIŞIK ile bir önceki dönemde Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri olarak görev yapan Firdes IŞIK da yemekte hazır bulundular. Demetevler Hacegan Sofrası’nda düzenlenen ve yaklaşık 700 üyenin katıldığı yemekte bir konuşma yapan Şube Başkanı Sevgi YALAV üyelerin yoğun ilgi ve desteğine teşekkür etti. Yalav, Türk Eğitim-Sen’in önemi ve önceliklerine dikkat çektiği konuşmasının akabinde Genel Başkan İsmail KONCUK’u mikrofona davet etti.


Genel Başkan Koncuk, gündemdeki güncel konulara değindiği konuşmasında, sendikanın hukuk ve mevzuat çalışmalarından örnekler vererek üyelerin teşkilata olan desteklerinin devam etmesini beklediklerini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın keyfi uygulamalarını eleştiren Koncuk, “Ben bilir ben yaparım, siz uygularsınız” anlayışının köhnemiş bir yönetim anlayışı olduğunu belirterek; artık bakanlık idaresinin karar alma ve uygulamalarda sendikaları ciddi anlamda muhatap alması gerektiğini vurguladı. Kurum İdari Kurulu çalışmalarına da değinen Koncuk, ayrım yapmaksızın bütün eğitim çalışanlarının meselelerini ve beklentilerini masaya getirdiklerini söyleyerek, çalışanların Türk Eğitim-Sen’e güvenmelerini istedi.
Genel Başkan İsmail KONCUK, şube başkan ve yönetim kuruluna başarılı organizasyonlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.