GENEL BAŞKAN BEYPAZARI TEMSİLCİLİĞİ’NİN TOPLANTISINA KATILDI
Programa Beypazarı Belediye Başkanı Mansur YAVAŞ, Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Sevgi YALAV ve yönetim kurulu üyeleri ile Kazan ve Kızılcıhamam İlçe Temsilcileri de katıldı.
Kutlamalarda bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Türk Eğitim-Sen’in bu yıl da yetkili sendika olduğunu belirterek, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti. Eğitim alanında yaşanan sorunlara da dikkat çeken KONCUK, sendikamızın Kurum İdari Kurulu toplantılarında gündeme getirdiği talepleri hatırlattı. Türk Eğitim-Sen’in sözleşmeli öğretmen alımına karşı çıktığını belirten KONCUK, bu uygulamanın sona erdirilemesini ve tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınmasını istedi. KONCUK ayrıca bu yıl yapılacak toplu görüşmelerde özellikle memur ve hizmetlilerin özlük hakları ile ilgili önemli taleplerde bulunacaklarına dikkat çekti.
Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Musa AKKAŞ ise, yaptığı konuşmada andımızın okunmasından rahatsızlık duyan sendikaları eleştirdi ve bölücü girişimlere pirim vermeyeceklerini dile getirdi.

Türk Eğitim-Sen 5 No’lu Şube Başkanı Sevgi YALAV da, sendikal faaliyetler hakkında açıklamalar yaptı ve milli reflekslerimize dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Türk Eğitim-Sen Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Sevgi YALAV, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’a Beypazarı işlemeli tabak hediye etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK ise, yılın annesi seçilen Satı GÖBÜT’e, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Musa AKKAŞ da hizmetlerinden dolayı emekli öğretmen Abdurrahman USLU’ya teşekkür plaketi verdi.