TÜRK EĞİTİM-SEN ÜYESİ KADINLAR, ASKERLİK BAŞVURUSUNDA BULUNDU.
Teröre lanet yağdırmak amacıyla biraraya gelen Türk Eğitim-Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Firdes IŞIK ve Türk Eğitim-Sen üyesi kadınlar, Ankara Askerlik Daire Başkanlığı’na dilekçe verdiler.

Türk Eğitim-Sen’li bayanların askerlik başvurusu hakkında açıklama yapan Türk Eğitim-sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Firdes IŞIK şöyle konuştu: “PKK terörüne karşı Türkiye’nin dört bir yanında oluşan milli refleks giderek büyüyor. PKK’nın hain saldırısı sonucu 12 askerimizin şehit olması yüreklerimize kor düşürürken, acımız da katlanmaktadır.
Vatan savunmasını herşeyin üstünde tutan ve terörün kökünü kazımak için her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmeyen milletimiz, Türkiye üzerinde oynanan çirkin oyunu bozmak için adeta kenetlenmiştir. Genci, yaşlısı, kadını, çocuğuyla birlikte bütünlüğümüz ve birliğimiz için el ele veren milletimiz, büyük bir bilinçle örgütlenmektedir.

Bizler de Türk anneleri olarak devletimizin bağımsızlığı, milletimizin bölünmez bütünlüğü için hiçbir fedakarlıktan kaçmayacağımızı dosta-düşmana haykırıyor ve vatan savunmasında teröristlere hadlerinin bildirilmesi için askere alınmamızı talep ediyoruz.

Biz, Türk kadınlarının asker olma, vatanı savunma, evlatlarımızla, eşimizle, kardeşlerimizle omuz omuza her türlü düşmana, her şartta ve durumda karşı koyma hakkı olduğuna inanıyoruz. Bizim Türk anneleri olarak sessiz kalmamız düşünülemez. Bizlerde ülkenin birlik ve beraberliğini korumak için vatan savunmasında yer almak istiyoruz. Tırnaklarımız ojeli olabilir, etek giyebiliriz ama, hepimiz birer Mehmetiz. Kurtuluş Savaşı'nda Satı Kadınlar bize yol gösterdi. Anneler olarak bizler de askere gitmek, vatan savunmasında yer almak istiyoruz. Bizler vatan için seve seve canımızı vermeye hazırız. Bundan sonra, vatana, bayrağa, ülkeye zarar veren her unsur, karşısında bizi bulacaktır. Bunun için Türk Eğitim-Sen üyesi kadınlar olarak, Askerlik şubesine gönüllü askere gitmek için başvuru yapıyoruz.

Türk Eğitim-Sen’li kadınlar, gönüllü askerlik yapmak için dilekçelerini vererek, PKK terör örgütünün ortadan kaldırılmasında Mehmetçiğe destek vermek üzere askere alınmayı talep etmektedir.”