GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİMİZ İLLERDE ÇALIŞMADA
Sendikal faaliyetler kapsamında şube çalışmalarını yerinde görmek, işyerlerini ve üyelerimizi ziyaret ederek, problemleri yerinde tespit etmek ve bilgilendirmek amacıyla Genel Başkan Şuayip ÖZCAN, Genel Mali Sekreter Yaşar YENİÇERİOĞLU ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Firdes IŞIK Çalışma Barışı Projesi kapsamında Vali Erol ÇAKIR Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya katıldılar.

Genel Sekreter İsmail KONCUK ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Talip GEYLAN İstanbul 1-3-5 ve 7 nolu, Genel Teşkilat Sekreteri Mustafa KIZIKLI ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Seyit Ali KAPLAN ise İstanbul 2-4 ve 6 nolu   şubelerde yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcileri ile toplantılar yaparak, şubelerin sorumluluk alanlarında bulunan işyerlerini ziyaret ettiler, üyeler ve diğer eğitim çalışanları ile sohbet toplantılarına katıldılar.

Son derece olumlu ve faydalı geçen ziyaret ve toplantılarda, Türk Eğitim Sen İstanbul Şubelerinin görev alanlarında sağlıklı bir teşkilat yapısı oluşturdukları ve üye sayısını artırmak için ciddi geyret içinde oldukları memnuniyetle görüldü. Yapılan ziyaretlerde eğitim çalışanları, Türk Eğitim Sen’in yetkili sendika olarak yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini, bu çalışmalardan büyük  memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Kurum İdari Kurulunda alınan kararların çok önemli olduğunu belirten eğitim çalışanları bu kararların hayata geçmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’nın attuığı imzanın arkasaında durmasını isteyerek, Türk Eğitim Sen’e duyulan güveni ifade ettiler.

Türk Eğitim Sen Genel Merkez Yöneticilerinin il gezileri devam etmektedir. Bu kapsamda Genel Sekreter İsmail KONCUK ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Talip GEYLAN 26-27-28 Şubat tarihlerinde Konya 1-2-3 Nolu Şubelerde çalışmalar yapacak, Akşehir ve Ereğli ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirecekler. 01 Mart 2006 tarihinde Karaman Şubemiz ziyaret edilecektir.