BEŞ KURUŞLUK HÜKÜMET İSTEMİYORUZ..!
"Bilindiği üzere memurlar için fazla mesai saat ücretleri brüt 80 kuruştan 85 kuruşa çıkarıldı. Memurlar zam istediğinde bir anda işsizi, emekliyi, çiftçiyi, köylere götürülecek suyu, yapılacak yolları hatırlayanlar, bütçe hazırlanırken ne hikmetse milleti bir anda unutmuştur.

           Açlık sınırının altında yaşayan, gıda masrafından kurtulmak için yılda 200 kg.ekmek tüketerek hayatta kalmaya çalışan ve rekorlar kitabına giren milletimiz adına Hükümetimize beş`er kuruş yardım toplamaya karar verdik. Arkadaşlar; başınızın - gözünüzün sadakası olsun, Hükümete brüt beş`er kuruş yardım yapar mıyız?

           5 kuruşluk zammı, köleleştirme zammı olarak kabul ediyor ve İLO`ya buradan selam gönderiyoruz. Bir selam da Merkez Bankası taze Başkanı Durmuş YILMAZ`a olsun. Uzlaştırma Kurulu kararı olan %12`lik zam Enflasyonu azdırırmış. Aman arkadaşlar; enflasyon canavarının tepesini arttırmayalım yoksa maaşlarımızı da ham yapar.

           Elektrik, su ve gaz gibi temel kullanım maddelerinde yıllık artış %12 olmuş. Bak Allah`ın işine! Sanki resmi rakamlar MB Başkanına cevap veriyor. Demek ki milyonlarca memur ve memur ailesinin sanal enflasyon rakamları kadar kıymeti yokmuş. Demek ki neymiş; zamlar vatandaşın aleyhine olursa enflasyonu ırgalamıyormuş ama çalışanın lehine olursa enflasyonun tansiyonunu yükseltiyormuş. Bizde inandık.

           Değerli temsilci arkadaşlar,

           Bütün bunlar bize gösteriyor ki daha güçlü, daha kuvvetli ve daha azimli olmalıyız. Kamu Sen`i ve Türk Eğitim Sen`i daha da büyütmeliyiz. Dev ailemize yeni fertler katmalıyız ve yeni kalpler kazanmalıyız. Ki sesimiz daha gür çıksın. Ki yürüdüğümüzde yer gök inlesin.

           Sendika Temsilcileri çalışanların öncü birlikleridir. Paratonerler gibi sıkıntıları göğüsler ve kurumlarına sahip çıkarlar. İş yerlerimizde kozamızı örmeye, sendikal mücadelemizi büyütmeye daha çok gayret edelim. Toplu Görüşmelerde M. Ali Şahin, yüzdelik oranda bizden daha kalabalık kitleyi temsil edemesin. Üye olmayanları bıkmadan, usanmadan ve üye yapma kampanyamızı sürdürelim.

           Umutsuzluk yok. Haklı mücadelemizi muhakkak kazanacağız. Yetkisizdik, Türkiye genelinde yetkili olduk. Amatörlük profesyonelleştik. 140 binlik bir cesamete eriştik. İnşallah 200 binlere dayanacağız. Ve kendi problemlerimizi yine kendi gayretimizle çözüme kavuşturacağız."