İLLERARASI ÖZÜR GRUBU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ.

Milli Eğitim Bakanlığınca 06.09.2013 tarihinde bu yıl Ağustos ayında  özrü nedeni ile ataması yapılmayan 3527 kişinin atamalarının il milli eğitim müdürlüklerinden ek kontenjanlar doğrultusunda yeniden değerlendirildiği ve 3507 kişinin ataması istedikleri illere gerçekleştirildiği, geriye kalan 20 öğretmen için rızaları alınarak memuriyete geçiş ve daha sonra öğretmenliğe kontenjanlar uyarınca anında yapılacağı açıklanmıştır.

        Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığına yazılı başvuruda bulunarak bu mağduriyeti dile getirmiş ve bu konuda çözüm yolu bulunmazsa eylem yapacağımızı açıklamıştık. Sayın Müsteşarın “kimsenin mağdur olmayacağını” açıklaması üzerine eylemimizi ertelemiştik.

Mağduriyetlerin giderilmesi sebebi ile Sayın Müsteşara, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne ve emeği geçenlere  Türk Eğitim-Sen olarak eğitim çalışanları adına teşekkür ederiz.

Benzeri bir çalışmanın il içi özrü gurupları içinde yapıldığını biliyoruz. Bu çalışmaların da bir an önce hayırla sonuçlandırılmasını bekliyoruz ve yakınen takip ediyoruz.

 

İlgili Basın Açıklaması İçin Tıklayınız

 

 

                                                         TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ