DİNÇER İL EMRİNİ YENİDEN TANIMLADI!!!

Bakanlık 2012 Özür Grubu Atamaları Kılavuzunda İl emri Uygulamasına yer vermemiştir.

 

Dinçer İl emri nedir bilmiyor mu? Bir televizyon kanalında konuşan Ömer Dinçer il emri konusunda aşağıdaki açıklamayı yaptı. Bu açıklamadan, Bakan'ın il emrinin ne anlama geldiğinden haberdar olmadığı anlaşılmaktadır. Türk milli eğitimi ve eğitim çalışanları kimlere emanet. Allah yardımcımız olsun.

Bilindiği üzere Dinçer pek çok konuda yanlış açıklamalar yapmaktadır. Özür grubu tayinlerinde televizyon kanalında bankacı eşleri ile ilgili açıklaması halen akıllardadır.

İşte Bakan Dinçer'in il emri ile ilgili konuşması.Bu şekilde bir açıklama ile bizler de il emrinin ne olduğunu sayın bakandan öğrenmiş olduk !!! Türk Eğitim-Sen olarak, bu tanımdan dolayı bir şaşkınlık yaşamadık. Çünkü, biz Sayın Dinçer'in ne kadar bilgili olduğunu zaten biliyorduk!


Sunucu Faruk Mercan: Mesela bir mesaj var: 6 yıldır güneyde görev yapıyorum. Eşim Aydın'da. İl emri denen bir şey varmış, biz hala kavuşamadık aile olarak.

 

Bakan Dinçer: İl emri ama onunla alakalı bir durum değil il emri il içerisindeki atama ile ilgili bir durumdur. Belli bir ilçede veya köyde görev yapıyorsa bunun atamasıyla ilgili düzenlemeyi ifade eder, özür durumu da eş durumundadır....


İl Emri Nedir?

Gerçekte il emri ise, eş durumu sebebiyle tayin isteyen, ancak, tercihlerine yerleşemeyen öğretmenlerin istemiş olduğu ile atamasının yapılmasıdır. Yani valilik emrine atanmasıdır. Bu durumda, söz konusu öğretmen o ilin valiliğince uygun görülen okul ve kuruma atanır.

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ