MEB İNADINDAN VAZGEÇMELİ

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2011 yılı Haziran ve Temmuz aylarında atanan öğretmenlerimiz, Bakanlık kararı gereği 5 Eylül tarihinde göreve başlamak durumunda kalmışlardır.Önümüzdeki yaz döneminde yapılacak özür durumuna bağlı yer değişikliklerinde, daha önceki yıllarda olduğu gibi Bakanlık tarafından “31 Ağustos” tarihinin baz alınması ihtimal dahilindedir. Bu sebeple 5 Eylül tarihinde göreve başlamak zorunda kalan öğretmenlerimiz ailelerinden bir yıl daha ayrı kalmak durumunda kalacakları için büyük mağduriyet yaşayacaklardır.

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, 2012 yılı yaz döneminde yapılacak özür grubu tayinlerinde “31 Ağustos” tarihi yerine “30 Eylül” tarihinin baz alınarak mağduriyetlerin önlenmesi hususunda talepte bulunduk.

       Ancak bu talebimize İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak imzalı gönderilen yazıda MEB tarafından 30 Eylül talebimize herhangi olumlu bir cevap verilmemiş; özür grubu tayinlerinin 652 Sayılı KHK hükümleri ve bu hükümler doğrultusunda hazırlanacak yönetmelik ve kılavuzlar doğrultusunda yürütüleceği bildirilmiştir. Ayrıca işlemlere esas teşkil edecek olan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin de 14.09.2012 tarihine kadar hazırlanarak yürürlüğe gireceği de belirtilmiş durumda.

      Milli Eğitim Bakanlığı’nı inadında vazgeçerek eğitim çalışanlarını mağdur etmemeye davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki, Bakanlık bu tutumuyla, motivasyonu sağlanamamış ve mağduriyete mahkum edilmiş öğretmenlerimizin verimli eğitim hizmeti sunmalarını da engellemektedir.

 

 

31 AĞUSTOS YERİNE 30 EYLÜL TARİHİ BAZ ALINMALIDIR

MEB’in cevabi yazısı için tıklayınız