13 HAZİRAN’DA EK DERS ÜCRETİ ÖDENMELİDİR

            Milli Eğitim Bakanlığı, 12 Haziran Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinin ardından 13 Haziran Pazartesi gününün, resmi- özel ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile yaygın eğitim kurumlarında bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

MEB'den yapılan açıklamada Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun ''Genel Seçimler'' konulu bir genelge yayımladığı belirtildi.

Genelgede, 12 Haziran Pazar günü yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy verme işlemlerinin genellikle Bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda gerçekleştirileceğini ifade eden Çubukçu, öğretmenlerin büyük bir bölümünün de sandık kurullarında görev alacağını kaydetti.

Çubukçu, genelgede şunları kaydetti:

''Bazı bölgelerde sayım işlemlerinin gece geç vakitlere kadar uzayabileceği dikkate alınarak okul ve kurumların temizlenip düzenlenerek yeniden eğitim ve öğretime hazır hale getirilebilmesi, sandık kurullarında görev alan öğretmenlerin zamanında ve etkin olarak eğitim ve öğretimi sürdürebilmeleri amacıyla her derece ve türdeki resmi ve özel ilk ve ortaöğretim ile yaygın eğitim kurumları 13 Haziran 2011 Pazartesi günü bir gün süreyle tatil edilmiştir.''

Öte yandan Türk Eğitim-Sen olarak 23 Mayıs 2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı göndererek, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin ertesi günü olan 13 Haziran 2011 Pazartesi günü okullar tatil olacağı için eğitim çalışanlarının ek ders ücretlerini alamayarak mağdur olacaklarını belirtmiş, 13 Haziran tarihinde ek ders ücreti ödenmesi için Bakanlar Kurulu Kararının çıkarılmasını talep etmiştik.

 

İlgili Yazımız İçin Tıklayınız (word pdf)