76. MADDE İLE İLGİLİ YAZIMIZA MEB CEVABI

         657 sayılı Yasanın 76. maddesine dayandırılmak suretiyle Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik tarafından sistematik bir şekilde gerçekleştirilen yönetici atamalarına ve yapılan bütün bu yönetici atamalarının iptal edilmesine yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üyelerimiz aracılığı ile açmış olduğumuz davalar ile yapılan atamaların tek tek de olsa yürütmeleri durdurulmuştur ve olumlu kararlar hızla gelmeye devam etmektedir.

Bakanlığa mahkeme kararlarına binaen yapılan tüm atamaları geri alması yönünde resmi yazılar göndermeye de devam etmekteyiz. Son olarak göndermiş olduğumuz yazıya Bakanlık yine maalesef muğlak ifadeler ile dolu bir cevap göndererek atamaları geri alacaklarına ilişkin herhangi bir ifade kullanmamıştır.

 

Kamuoyu ile paylaşmaya devam ettiğimiz mahkeme kararları ile artık yapılan atamaların hukuksuzluğu alenen ortaya çıkmıştır. Ancak Bakanlık geri adım atmayarak maddi olarak devleti zarara uğratmaya ve eğitim camiası içinde oluşan çatlağı da kapatmamaya ısrarla devam etmektedir. Bakanlığın bu ısrarlı akıl almaz hukuka aykırı hareketlerinin ne kadar süre daha devam edeceği bizler ve tüm eğitim camiası tarafından merak konusu olarak kalmaya devam etmektedir.

 

İlgili Yazı İçin Tıklayınız