BEDEN, RESİM, MÜZİK DERS SAATLERİ...

Talim ve Terbiye Kurulu 19.09.2009 tarih ve 151 sayılı kararı ile Ortaöğretim Kurumlarında haftalık ders çizelgesinde değişikliğe gidilmişti. Bu değişiklik öğretmenlerin mağduriyetine yol açmıştı. Binlerce öğretmen norm fazlası durumuna düşecek ve ders ücreti kaybı yaşanacaktı. Mağduriyeti yalnızca öğretmenler değil öğrencilerimizin de olumsuz yönde etkilenmesi söz konusuydu.

Bu olumsuz gidişe “dur” deme adına çalışanlar haklarına sahip çıktılar. Türk Eğitim Sen olarak her zaman olduğu gibi "duyarsızlık bizim ilkemiz olamaz"   diyerek konuya sahip çıktık. 10.10.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına yazı yazarak olumsuz gelişmelerin önüne bir an evvel geçilmesi gerektiğini özetleyerek konuyu yargıya taşıyacağımızı belirterek acil tedbir alınmasını istedik.

 

            16.10.2009 tarihinde Beden Eğitimi öğretmenleri Güvenparkta yapacakları eylem için Genel Başkanımız İsmail KONCUK beyi ziyaret ederek destek istediler. Genel Başkan “Beden Eğitimi, Resim ve Müzik öğretmenlerinin haklı ve doğru taleplerini her zaman destekleyeceği ve onların demokratik ve hukuki tepkilerine ortak olacağız” açıklamasında bulundu.

 

            17.10.2009 tarihinde ve Güvenpark’ta onbinler “DERSİMİ GERİ İSTİYORUM” haykırışına sendikamız Genel Merkez Yöneticileri katılarak eyleme destek verdiler.

 

            Şubelerimiz illerinde konu ile ilgili basın açıklamaları yaparak yanlışlığın düzeltilmesini istediler.

            -Ülke genelinde konuya sahip çıkıldı.

            -Öğretmenler haklarına sahip çıktılar

            -Sendikalar konuyu sahiplendiler, destek oldular

            SONUNDA, Milli Eğitim Bakanlığı 15.10.2009 tarihinde Ortaöğretim Kurumları  Haftalık Ders Çizelgelerinin Açıklamalar Bölümünde Değişiklik yaparak İNCE AYARLA durumu düzeltmeye çalıştı.

 

                                                                İlgili Kurul Kararı İçin Tıklayınız