YÖNETİCİ OLANLARIN ANADOLU STATÜSÜ HAKLARI DEVAM EDECEK

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ve Her türdeki Anadolu Liselerine, öğretmen olma hakkını taşıyan ve daha sonra bu okullara yönetici  olarak atanan öğretmenlerimizin, adı geçen okulların  öğretmeni olduğu bilgilerinin, yönetici olduktan sonra elektronik ortamda İLSİS kayıtlarında gözükmediği yönünde karışıklıkların bulunduğunu belirterek, bu okulların öğretmeni olma hakkını kaybetmemesi gerektiğini belirtir bir haber yaparak konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na taşımıştık. Yazımızda öğretmenlerimizin kazandıkları haklarını kaybetmemeleri ve mağdur edilmemesini istemiştik.

Konuyla ilgili olarak daha öncede 13.02.2009 tarihinde yazışmamız olmuştu. “Yazılı Sınava göre Atananlar” ibaresinin devam etmesini istemiştik.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 26 Şubat 2009 Tarih ve 21494 sayılı yazıları ile bunun mümkün olmayacağını bildirmişti. Bunun üzerine bu durumda olan bazı yöneticiler konuyu yargıya taşımıştı.

 

Bu konunun peşini bırakmadık. Bakanlığa yeni bir yazı daha gönderdik.  06.08.2009 tarihli yazımıza bakanlıktan; “Anadolu Lisesi türü eğitim kurumunda görevli bir öğretmenin; yine aynı eğitim kurumuna yönetici olarak atanması halinde Anadolu statüsü devam edecektir.” şeklinde olumlu cevap aldık.

 

Önceki haberimiz için tıklayınız.

 

 Gelen olumlu cevabi yazı için tıklayınız.

 

13.02.2009 Tarihli Bakanlığa gönderdiğimiz yazı için tıklayınız.

 

26.02.2009 Tarihli Bakanlığın olumsuz cevabı için tıklayınız.