SÖZLEŞMELİYE HAK VERMEK İÇİN KADRO BEKLENMEMELİDİR
Bu tablonun değişmesi “Sözleşmeli Köleliğe”  son verilmesi için, Türk Eğitim-Sen olarak etkili bir mücadele verildi. En son olarak, sözleşmeli öğretmenlerin sorunları 24.06.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’ya hayırlı olsun ziyaretinde  bildirildi.


Ziyarette Türk Eğitim-Sen Genel Bakanı İsmail KONCUK “Tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verilmesi gerektiğini” bildirmişti


Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU’da , halen görev yapan 4/B kapsamındaki sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçireceklerini ve bundan sonraki öğretmen atamalarında da sözleşmeli öğretmen ataması yapılmayacağı, sadece öğretmen alınacağını açıklamıştı.


Bu açıklama yetkili sendika olarak bizleri memnun etmiştir. Dileğimiz en kısa süre içerisinde sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesidir.


4/B statüsünde sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerin sorunları gün geçtikçe artmaktadır. Bu çalışanlar kadroya geçene kadar sorunlarının çözülmesi gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bu yönde sorunların çözülmesine yönelik tekliflerde bulunduk.