ATAMASI İPTAL EDİLEN ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR.
Ancak bir sendikanın Danıştay’da açmış olduğu davada yürütmeyi durdurma kararının ardından Bakanlıkça Ocak ayı içerisinde Anadolu kısmında görev yapan öğretmenlerin kararnameleri  Meslek Lisesi öğretmeni olarak değiştirilmişti. Sendika bu duruma da itiraz edince Haziran ayında Bakanlıkça  öğretmenlerin atama kararnameleri  bu okullara atanmadan önce görev yaptıkları yerlere yapılmıştır.

Bakanlığın yanlış uygulamaları sebebiyle MEGEP kapsamındaki Anadolu türü okullara atanan öğretmenler mağdur olmuşlardır. İl içi atama talebinde bulunamamışlardır.Bu öğretmenlerin istedikleri okulda görev yapmalarına fırsat verilmelidir. Mağduriyetlerin azaltılması için yalnızca bölgelerinde bulunan okullar değil, ilde bulunan tüm münhal okullara müracaatlarının sağlanması gerekir.

Yaşanan mağduriyet üzerine Bakanlığa resmi yazı ile başvurarak öğretmenlerimizin hiçbir kusuru, ihmali ve aldatıcı davranışı olmadığı halde, kendilerini eski okullarında bulmalarının kabul edilemez olduğunu ileterek mağduriyetlerinin giderilmesi için yeni düzenlemelerin yapılmasını talep ettik.