EŞ DURUMU MAĞDURUNDAN ÇUBUKÇU’YA MEKTUP
       Sayın Milli Eğitim Bakanımız;
        Öncelikle yeni göreviniz hayırlı olsun. Türk eğitimi için çok faydalı icraatlar gerçekleştirecek olmanızı  öğretmen arkadaşlar ve eğitim camiasına hizmet verenler adına temenni ederim..
        Sayın Bakanımız, bu mektubu size mağdur olduğumuz bir konu ile ilgili yazıyorum. 2009 yılı şubat ayı eş durumu özür grubu atamalarında “İL EMRİ” ibaresi kaldırıldığı için sadece puanımız yetmiyor diye eşlerimizin yanına gidemedik, eşlerimiz yanımıza gelemedi. Sayın Bakanım siz de takdir edersiniz ki,  bu psikolojik durum bizi çok fazlasıyla olumsuz etkiledi ve aile huzurumuzu kaçıracak boyuta vardı.
         Sizin eski bakanlığınız döneminde aileye, sosyal aile yapısına ve mutlu bireylere ne kadar çok önem verdiğinizi ve bu konularda da  önemli çalışmalar yaptığınızı hepimiz çok iyi biliyoruz.
        Bakanım sizin de “Görevinize Başlama Mesajı” konulu genelgenizde dile getirdiğiniz üzere, aile yapısına çok fazla önem vermeniz bizim sıkıntılarımızın  kat kat artmaması için umut ışığı oldu.
        Sevgili Bakanım; sizden arzumuz Ağustos özür grubu atamalarında “İL EMRİ” ibaresinin tekrar geri getirilerek eşlerimizden ve çocuklarımızdan ayrı tutulmamamız… Sizin bu konuya gereken hassasiyeti göstererek gerekli düzenlemeleri ve bizler için anayasal düzende en doğru kararı vereceğinizden şüphemiz yok.
        Size çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
 
Osman AKSU
(EŞ DURUMU MAĞDURU)