MEB VE SENDİKAMIZ ARASINDA KİK TOPLANTISI YAPILDI
Sendikamız, Türk Eğitim Sen tarafından, eğitim çalışanlarının talepleri Milli Eğitim Bakanlığı KİK üyelerine verildi. Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdürler ve Türk Eğitim Sen temsilcilerinden oluşan Kurum İdari Kurulu üyeleri gündemde bulunan konuları değerlendirdi. Anlaşma noktaları belirlendikten sonra önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelinecek.
 
Kurum İdari Kurullarında MEB bünyesinde bulunan tüm çalışanların, çalışma hayatından doğan sıkıntıları dile getirilmekte, çözüm yolları teklif edilmektedir. Bu taleplerimiz MEB tarafından da kabul edilirse KİK kararı olarak yayınlanmaktadır.
   
Türk Eğitim Sen yetkili ve sorumlu sendikacılık anlayışı gereği, tüm eğitim çalışanlarının çalışma hayatından kaynaklanan sorunlarını çözmek için var gücüyle mücadelesini sürdürmektedir. Tüm eğitim çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal sıkıntılarını biliyoruz. Tüm şubelerimizden konuyla ilgili gelen raporlar dikkate alınarak, KİK toplantısına taşınmıştır. Önceden yapılan KİK toplantılarında kabul edilmeyen maddeleri tekrar bu toplantımızda da gündeme taşıyarak, her konunun önemli olduğunu ortaya koyduk. Bundan sonra da kararlı mücadelemiz devam edecektir.

İlgili Tekliflerimiz İçin Tıklayınız