30 MART PAZARTESİ TATİL.ÖĞRETMENLER GÖREVLİ-İZİNLİ SAYILSIN
Şayet 30 Mart tarihinde okullar tatil edilirse öğretmenlerin ücret kaybı yaşanacağını, ücret kaybı olmaması için okulların tatil edilmesi halinde 30 Mart 2009 tarihinde öğretmenlerin görevli- izinli  sayılmasına ilişkin olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na  yazı yazmıştık.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK tarafından 29 Mart Pazar  yerel seçimlerinde öğretmenlerin çoğunluğunun görevli olması ve okul binalarında oy kullanılacak olması nedeniyle, eğitim-öğretime hazırlıklar hemen tamamlanamayacağı için 30 Mart Pazartesi günü okulların tatil edildiği açıklamasını yaptı. Bakan ÇELİK, kamuoyuna ilişkin genelgenin hazırlanarak  valiliklere gönderileceğini söylemişti. Yazı valiliklere gönderildi, Milli Eğitim Bakanlığı/Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın Hüseyin ÇELİK imzalı yazılarında; "Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 30 Mart 2009 tarihinde bir gün süre ile eğitim-öğretime ara varilmiştir" denildi.

Türk Eğitim-Sen olarak 12.03.2009 tarihinde bakanlığa gönderdiğimiz yazımızın cevabını bekliyoruz. 30 Mart 2009 Pazartesi günü öğretmenlerin bir mağduriyet yaşamaması, ek ders ücretlerinin kesilmemesi için görevli-izinli sayılmaları teklifimizi yineliyoruz

30 Mart Tarihinde Öğretmenler Görevli İzinli Sayılsınlar Haberi İçin Tıklayınız

MEB'in Yazısı İçin Tıklayınız