ADANA VALİSİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ KUTLUYORUZ
Adana  Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur BÜYÜKFIRAT okul müdürü atamalarını yüzünün akıyla yapmış ve Adana’da yıllardır geçici olarak görev yapan okul müdürleri görevlerini asaleten atananlara yakında teslim edecektir. Sendika olarak Adana Valisi Sayın İlhan ATIŞ'a, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdulgafur BÜYÜKFIRAT ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz.

Türk Eğitim Sen olarak Adana İl Milli Eğitim Müdürü BÜYÜKFIRAT’ın bu örnek davranışının, hala duyuru yapmayan il valilerine, il milli eğitim müdürlerine bir ders olmasını diliyoruz.

Türk Eğitim Sen 2008/74 nolu MEB Genelgesine rağmen boş yöneticilikleri hala duyurmayan bütün valiler ve milli eğitim müdürleri ile ilgili suç duyurusu dilekçelerini hazırlamış durumdadır. Gönül ister ki, böyle yollara başvurrnadan valilikler gereğini yapsın, ama bütün uyarılarımıza rağmen ilgili valilikler ısrarla görevlerini yapmamış ve görevi ihmal ve kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

Yönetici atama duyurusu yapılana ve asaleten atamalar tamamlanana kadar Türk Eğitim Sen sorumluların peşini bırakmayacak, her platformda isimlerini deşifre edecektir.

(Adana okul müdürlükleri atamalarını görmek için tıklayınız)
http://adana.meb.gov.tr/ana/index.asp?id=1