ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN FERYADI
Eğitm Fakültesi mezunu olmasına rağmen yıllardır atanamayan ve ücretli öğretmenlik yaparak geçimini sağlamak zorunda kalan, gelecekten ümidini kesmiş on binlerce ücretli öğretemen bulunmaktadır. Bunların içerisinde evli, çocuk sahibi olanlar da bulunmaktadır. Sendikamızı arayan, mail gönderen, mektup yazan ücretli öğretmenler artık feryat etmekte, yıllardır yaşadıkları sıkıntılardan artık kurtulmak istemektedirler.

Türk Eğitim Sen olarak yaptığımız bir çok açıklamada öğretmen atama politikasının yanlışlığı ifade edilmiş, bu hızla atama yapılmaya devam edilmesi halinde 10 yıl içerisinde 500’den fazla öğretmen adayının görev bekliyor olacağını söylemiştik. Bütün çalışmalarımıza rağmen öğretmen alım politikasında her hangi bir değişişiklik olmamış, atama bekleyen öğretmen adayı sayısı 220 binleri bulmuştur.

Kamuoyunun ücretli öğretmenlerin sıkıntılarını, içinde bulundukları ruh halini anlaması bakımından sendikamıza gelen bir mektubu paylaşmak istiyoruz. Türk Eğitim Sen olarak, yıllardır bekleyen öğretmen adaylarının bir an önce atanmasını bekliyoruz.