MERKEZ YÖNETİM KURULU MİLLİ EĞİTİM BAKANI HÜSEYİN ÇELİK’İ ZİYARET ETTİ
Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu’nda göreve seçilen Genel Başkanımız İsmail KONCUK ve yeni yönetim kurulu üyelerimiz gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinde aynı zamanda eğitim çalışanları adına taleplerini de ilettiler.

Genel Başkan İsmail KONCUK, ziyarette sendikamızın eğitim çalışanlarının gözü, kulağı olduğunu belirterek, Bakan ÇELİK’ten eğitim çalışanlarına destek olmasını istedi. Ücret yetersizliğine değinen KONCUK, eğitim çalışanlarının büyük fekakarlık içinde çalışmasına karşın Türkiye’de hak ettikleri konumda olmadığını söyledi. Eğitim alanında yaşanan sıkıntılara dikkat çeken KONCUK, yönetim kademesinin sorunlara daha duyarlı olmasını istedi. Öte yandan uzun zamandır sürüncemede bırakılan atama yönetmeliğinin de bir an önce çıkarılması gerektiğini ifade eden Koncuk, bu konuda yetkili sendika olarak Türk Eğitim-Sen’in görüşlerinin alınmasının daha sağlıklı bir yönetmeliğin hazırlanmasına katkıda bulunacağına dikkat çekti.

Bakan Çelik’te ziyarette yaptığı konuşmada yeni yönetim kuruluna başarılar dileyerek, bakanlık olarak eğitimin hedeflerine yönelik her türlü öneri ve teklife olumlu bulduklarını belirtti. Atama yönetmeliğinin de çok kısa bir sürede yayınlanacağını ifade eden Çelik, bu konuda ilgili tüm tarafların fikirlerine açık olduklarını ifade ettiResimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız