TÜRK ENERJİ-SEN ESKİ GENEL SEKRETERİ BASRİ AYDIN EBEDİYETE İNTİKAL ETTİ

Türk Enerji-Sen eski Genel Sekreteri Basri Aydın hakkın rahmetine kavuşmuştur. 

Uzun süredir rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Basri Aydın'ın aramızdan ayrıldığı haberini bugün öğle saatlerinde aldık. Merhum Basri Aydın Türk Enerji-Sen'de kuruluşundan bu yana çeşitli görevlerde bulunmuş, sendikalar kanununun çıkmasından sonra 2002- 2008 yılları arasında da genel merkez yönetim kurulu üyeliği yapmıştı. Türkiye Kamu-Sen olarak merhuma, Allah'tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Cenaze, 12 Ekim 2012 Cuma günü (yarın) cuma namazına mütakip Gıresun'un Piraziz İlçesi'nde Ayrılık Köyü'nde toprağa verilecektir.

Merhum Basri Aydın için Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi'nde de anma töreni gerçekleştirildi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve sendikalarımızın genel başkanları ile genel merkez yöneticileri, çalışanlarla birlikte genel merkeze getirilen rahmetli Basri Aydın'ın cenazesi önünde dualar ederek merhumu andılar. Basri Aydın'ın eşi, kardeşi ve yakınları da anma törenine katıldı.

Genel Başkan İsmail Koncuk,  anma töreninde yaptığı konuşmada Basri Aydın'ın sendikal mücadelede onurlu duruşunu hiç bozmadan çalıştığına vurgu yaptı. Türkiye Kamu-Sen camiası içinde başarılı çalışmalara imza attığını söyleyen Koncuk, merhum gibi görevini onurlu ve dik duruş sergileyerek yerine getirmenin huzurunu herkesin yaşayabilmesini temenni etti. Çocuklarının babalarını şükranla anacağından emin olduğunu de sözlerine ekleyen Koncuk, ailesi, yakınları ve Türkiye Kamu-Sen camiasına bir kez daha baş sağlığı diledi.

Daha sonra dua okunarak merhuma helallik istendi. Basri Aydın'ın eşi ve yakınları taziyeleri kabul etti. Genel merkez yöneticilerinin ve çalışanların katıldığı törende dualar eşliğinde merhum son yolculuğuna uğurlandı.