GENEL MERKEZ KARABÜK’TE İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI...

      Türk Eğitim-Sen Karabük Şube Başkanlığınca düzenlenen işyeri temsilcileri istişare toplantısı 15.10.2011 günü yapıldı. Türk Eğitim Sen Genel Merkezi adına, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN katıldığı toplantıda konuşan Şube Başkanı Ahmet KURTOĞLU, işyeri temsilcilerinin sendikamız açısından ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, Karabük’te sendikamızın daha iyi yerlere geleceğini ve bunu işyeri temsilcilerimizle birlikte başaracağımızı ifade etti.

        Daha sonra söz alan Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreterimiz M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN, 9 yıllık AKP iktidarı döneminde ülkenin getirildiği karanlık noktanın yanında, kamu çalışanlarının üzerinde büyük baskıların ve ekonomik soykırımın uygulandığını söyledi. Çok büyük haksızlık ve yandaş kayırmacılığı yapılan bu dönemde sendika olarak büyük mücadeleler yürüttüklerini ifade ederek örnekleriyle anlattı. ŞAHİNDOĞAN,4688 sayılı yasada yapılmakta olan değişiklik çalışmaları ile ilgili de bilgi verdi.

        Toplantının son kısmında ise işyeri ve ilçe temsilcilerimizin çeşitli konulardaki soruları Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Genel Merkez Avukatlarından Emrah AYTEKİN tarafından cevaplandırılarak, bilgi verildi.